Köp en psalmhälsning från biskopen

Fram till 15 mars kan du som en del i årets fasteinsamling köpa en personlig psalmhälsning från Åsa Nyström, biskop i Luleå stift och förbundsordförande i Sveriges Kyrkosångsförbund. Det är ett av många sätt att bidra till Act Svenska kyrkan och arbetet för allas rätt till mat. 

– På det här sättet kan fler bidra till insamlingen, inte bara den som lämnar det högsta budet. Det är också ett tillfälle för mig att få belysa den stora sångskatt som finns i Den svenska psalmboken, säger Åsa Nyström.

Köp en psalmhälsning från biskopen genom att swisha minst 200 kronor till 123 494 65 96. I meddelanderutan anger du ett förnamn på den hälsningen vänder sig till, samt din egen e-postadress. Hälsningen levereras till köparens e-postadress före midsommar. 

2022-03-04
Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.