December på repertoarseminarium

Advent-lucia-jul är temat för repertoarseminariet torsdag 14 september. De förlag som medverkar är Ejeby förlag, Wessmans, Gehrmans och Kulander Musik.Sveriges Kyrkosångsförbund bjuder under hösten in till fyra digitala repertoarseminarier, alla mellan kl 10 och 11. Zoom-seminarierna är kostnadsfria, men kräver anmälan. Antalet platser är begränsat.  Anmäl dig till septemberseminariet senast tisdag 12 september till info@sjungikyrkan.nu.

Därefter följer dessa seminarier:
Tisdag 17 oktober, tema ungdomskör (Arrak Musik, Gehrmans, Notfabriken, Wessmans)
Onsdag 8 november, tema fasta-påsk (Cantorgi förlag, Gehrmans, SepteMa, Wessmans)

2023-09-06
Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.