Förlängt på två Malmökurser

Det finns några platser kvar på två av sommarkurserna för körledare i Malmö i augusti. Därför förlängs anmälningstiden fram till och med söndag 10 maj 2020 för dessa kurser:

Kurs A. DIRIGENTKURS elementär, lärare: Mikael Wedar
Kurs L. ANTI-AGING FÖR RÖSTEN, lärare: Susanne Carlström

Ledningsgruppen utgår i dagsläget från att alla kurserna ska bli av som planerat, men följer kontinuerligt information från Sveriges Folkhälsomyndighet och Regeringen angående restriktioner. Om kurserna måste ställas in på grund av myndigheternas restriktioner kommer alla deltagaravgifter att återbetalas. Tills vidare rekommenderas alla som anmäler sig att boka återbetalningsbara resor. 

Eventuella frågor hänvisas till Maria.videll@korcentrumsyd.lu.se

2020 års dirigent- och körledarkurser äger rum på Malmö högskola 10–16 augusti. Följande kurser erbjuds i år: elementär och fortsättning, internationell Master Class, barnkörledning, körledning i jazz/pop/rock, komposition och arragemang för kör, Anti-Aging för rösten samt sång för yngre barn. Sista dag för anmälan är 24 april.

2020-04-29
Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.