Kontaktpersoner ungdomskörsatsning

 

NORR

Västernorrlands kyrkosångsförbund: Birgitta Urbán, birgitta.urban@svenskakyrkan.se

Kyrkosångsförbundet Jämtland/Härjedalen: lena.moen@svenskakyrkan.se, Anna Brandt anna.brandt@svenskakyrkan.se

Luleå stifts södra kyrkosångsförbund: Jonas Östlund, jonas.ostlund@svenskakyrkan.se

Luleå stifts norra kyrkosångsförbund: Monica Wasberg, monica.wasberg@telia.com

 

MITT 

Uppsala stifts kyrkosångsförbund: Ellen Weiss, ellen.weiss@svenskakyrkan.se

Västerås stifts kyrkosångsförbund: Anki Resare, anki.resare@svenskakyrkan.se

 

STOCKHOLM-STRÄNGNÄS 

Stockholms stifts kyrkosångsförbund: Karin Skogberg Ankarmo, Karin.SkogbergAnkarmo@svenskakyrkan.se 

Strängnäs stifts kyrkosångsförbund: Maria Säfsten, maria.safsten@svenskakyrkan.se

 

ÖST

Linköpings stifts kyrkosångsförbund: Annelie Eriksson, Annelie.Eriksson@svenskakyrkan.se 

Växjö stifts kyrkosångsförbund: Sara Karinsdotter, Sara.karinsdotter@svenskakyrkan.se

Gotlands körförbund: Anne Dungner Hjellström, anne.dungner@svenskakyrkan.se 

 

VÄST

Hallands kyrkosångsförbund: Eva Johbarn, eva.johbarn@svenskakyrkan.se 

Göteborgs stifts norra kyrkosångsförbund: Nina Norrman, nina.norrman@svenskakyrkan.se

Karlstads stifts kyrkosångsförbund: Ellinor Wiman, ellinor.wiman@svenskakyrkan.se

Skara stifts kyrkosångsförbund: annika.lagerquist@svenskakyrkan.se

Sjuhäradsbygdens kyrkosångsförbund: Carl-Gustaf Ekström

 

SYD

Kyrkosångsförbundet i Lunds stift: Stefan Ekblad, stefan.ekblad@svenskakyrkan.se
 


Svenska kyrkans gosskörsförening: Dag Videke, Dag.Videke@svenskakyrkan.se

Inställningar för cookies
Vår webbsida använder cookies för att hemsidan och våra tjänster ska fungera som de ska. Cookies hjälper oss att förbättra användarvänligheten för dig som besökare, och därför är vissa cookies nödvändiga för att webbsidan ska vara fullt fungerande. Nedan kan du läsa mer om våra cookies och vilka som är valbara.
Inställningar för samtycke
Inställningar för samtycke
Nödvändiga cookies
Dessa cookies används då våra besökare använder en funktion på vår webbplats och är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera fullt ut. Dessa cookies kan därför inte stängas av. Cookies används exempelvis då du fyller i ett formulär eller skapar ett konto och lagrar ingen personlig identifierbar information.
Prestanda cookies
Denna typ av cookie hjälper oss att följa antal besök på vår webbsida och hur våra användare hittade till oss. Vi använder cookies till att mäta och analysera för att exempelvis kunna förbättra användarvänligheten på vår webbplats. Vi kan med hjälp av våra insamlade cookies analysera hur användaren navigerar på webbplatsen, och ta bort irrelevanta sidor och information för att skapa ett så användbart material för våra kunder som möjligt. Den information som vi sparar är exempelvis vilka produktsidor som du besöker.
Marknadsföring
Dessa cookies används för att kunna analysera hur vi kan marknadsföra våra produkter och tjänster. Insamlingen av cookies kan exempelvis hjälpa oss att anpassa annonser till våra besökare baserat på dess tidigare användning av våra tjänster.