Sveriges Kyrkosångsförbunds styrelse består av

 

Peter Lundborg, styrelseordförande 

peter.lundborg@svenskakyrkan.se

 

Per Larsson, vice styrelseordförande

per.larsson@svenskakyrkan.se

 

Kerstin Baldwin Sterner, förbundsdirigent

kerstin.baldwin@svenskakyrkan.se



 

Lars Lind, förbundsdirigent

lars_lind@outlook.com



 

Sara Michelin, förbundsdirigent

sara.michelin@svenskakyrkan.se

 

Linnéa Brorson


linneabrorson@hotmail.com

 

Marie Englund Hyllstam


marie.englundhyllstam@satilapastorat.se

 

Karin Marcusson


karin.marcusson@svenskakyrkan.se

 

Kristina Meyer

kristina.meyer@svenskakyrkan.se

 

Aron Nygren

nygren.aron@gmail.com

 

Lars Åberg

lars.aberg@svenskakyrkan.se 



Förbundsordförande

      

Jan-Olof Johansson


jano.johans@gmail.com

Förbundsordförandes huvuduppgifter är att leda förbundsstämman vartannat år och att vara en representant för förbundet i olika sammanhang

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.