Plats kvar till Vintermötet

Skynda att anmäla dig, än finns platser kvar till Vintermötet 7–9 januari i Sigtuna. 

Frälsarkransen fyller 20 år 2015 och detta uppmärksammas på Vintermötet, då en av de medverkande är Frälsarkransens upphovsman biskop emeritus Martin Lönnebo. I en vesper sjunger Nationella Ungdomskören Frälsarkransens pärlor, nya tonsättningar av Lars Åberg. Andra medverkande under Vintermötet som äger rym på Sigtunastiftelsen är tonsättaren Judith Bingham, Sigtunastiftelsens kaplan Lars Björklund, prästen och skribenten Annika Borg, domkyrkoorganisten Reibjörn Carlshamre och författaren Niklas Rådström. 

Anmälan kan göras direkt här på webbplatsen. 

Läs mer om Vintermötet här

2014-11-21
Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.