Nu finns folder om Riksfest 2015

I maj är det dags för Riksfest 2015 i Borås och Örnsköldsvik. Informationsfoldern om riksfesterna finns nu att ladda ner.  Den tryckta versionen av foldern gick också med som bilaga i Körjournalen 4, som kom ut 3 september. Foldern innehåller bland annat information om repertoar, program och verkstäder i de olika städerna. Anmälan till Riksfest 2015 startar 1 oktober kl 9 på en egen sida: sensus.se/riksfest2015. Anmälan är personlig, vilket innebär att personuppgifter och val för varje enskild person måste uppges. Noter måste skaffas och inövas före festen. 

Informationsfoldern 

Mer information om Riksfest 2015 finns också på värdarnas hemsidor:
Svenska kyrkan Borås
Svenska kyrkan Örnsköldsvik

2014-09-04
Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.