Förlängd anmälningstid RUR

Vi vill bli fler på Riksfest för unga röster i Kristinehamn 15–16 november! Anmälningstiden är därför förlängd till 26 september.

Somliga reser till Kristinehamn från Skåne, därför att de fick mersmak när de var med på Riksfest för unga röster (RUR) i Åhus i fjol. Men fler vill vi bli, så ta chansen och anmäl barnkören nu!

Riksfest för unga röster vänder sig till barnkörsångare i åldrarna 9–12 år. Festen pågår ett drygt dygn och avslutas med deltagande i söndagens gudstjänst. Det finns möjlighet att övernatta även inför festen. Skriv i så fall till info@sjungikyrkan.nu. Nothäfte ingår i deltagaravgiften och skickas efter anmälan. Sångerna passar i adventstider.

Anmälan gör du här. Mer information om RUR hittar du här

2014-09-22
Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.